Inne projekty

Akcja "Tabliczka czekolady dla Ukrainy"

Nasze przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej "Tabliczka czekolady dla Ukrainy" organizowanej przez fundację ''Koper pomaga". Akcja ma na celu zgromadzenie jak największej ilości słodkich upominków wraz z dołączonymi życzeniami/słownym przekazem dla naszych wschodnich sąsiadów. Zachęcamy do włączenia się w akcję, jednocześnie serdecznie dziękujemy za składane dary. Zbiórka trwa do 24.02.2023 r., natomiast na początku marca dary zostaną dostarczone do Ukrainy przez wolontariuszy.

Akcja edukacyjna "Dzieciaki mleczaki"

Akcja edukacyjna „Dzieciaki mleczaki” skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Ma ona na celu promocję mleka, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Konkurs "Ogródek edukacyjny"

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie pod hasłem "Ogródek edukacyjny", organizatorem którego jest przedsiębiorstwo GMSynergy Sp. z o. o. sp. Rzgów, działające na zlecenie województwa łódzkiego. Celem konkursu jest propagowanie idei tworzenia przy placówkach oświatowych stref zieleni oraz zachęcanie do wykorzystania przestrzeni zielonych do celów edukacyjnych.

Akcja "Święty Mikołaj na Kresach"

Nasze przedszkole bierze udział w akcji patriotyczno – charytatywnej „Święty Mikołaj na Kresach” pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Zachęcamy chętnych Rodziców do włączenia się w akcję, która polega na zbiórce: żywności z długim terminem ważności (kawa, herbata, sól, cukier, konserwy, makaron, przyprawy, pasztety, słodycze, itp.); artykułów chemicznych i higienicznych (szampony, żele, pampersy, proszki do prania, pasty, szczoteczki, maszynki do golenia, środki higieniczne dla kobiet, itp.); przyborów szkolnych (zeszyty, kredki, plasteliny, mazaki, długopisy, ołówki, piórniki, plecaki, pojemniki śniadaniowe, termosy, itp.). Zebrane dary trafią za pośrednictwem wolontariuszy do Polaków na Ukrainie, zamieszkujących w obwodzie lwowskim oraz na Litwę do Ziemi Wileńskiej. Dary można dostarczać do naszej placówki w dniach od 2.XI. do 8.XI.2022 r.

Akcja "Dzieciaki na straży"

Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Dzieciaki na straży", podczas której przedszkolaki zdobędą wiedzę dotyczącą bezpiecznych zabaw oraz niesienia pierwszej pomocy.

Projekt "Opowieści o różach"

Jest to projekt o tematyce przyrodniczej. Odkrywa dobrodziejstwa i różnorodność świata róż. Zwraca uwagę na wielość zastosowań w ogrodzie, w domu, w produkcji żywności oraz kosmetyków. Daje możliwość nauki o budowie kwiatu, procesie zapylenia, formowania owocu i wydania nasiona.

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" organizowany jest przez markę "Kubuś". Dedykowany jest on dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej oraz zapoznanie dzieci z zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego. Udział w programie obejmuje realizację przygotowanych scenariuszy poświęconych tematyce ekologicznej, recyklingowi i zdrowemu trybowi życia.

"Czyste powietrze wokół nas"

Program "Czyste powietrze wokół nas" organizowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Jest on dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat.Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.
Program ma za zadanie:

1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
  2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
  3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

Udział w programie obejmuje realizację przygotowanych scenariuszy poświęconych powyższej tematyce.