Język Angielski- SPRING IS HERE (20.04.2020-30.04.2020)

Temat: Spring

W pierwszym tygodniu realizacji tematu  (20.04.2020- 24.04.2020) proszę o zapoznanie dzieci z piosenką:

1. Wysłuchajcie piosenki  "Spring is here"-SPRING IS HERE

I just saw a blue bird

we just saw a blue bird
that is how we know.

Do the bird walk and strut your thing,
do the bird walk, flap your wings
do the bird walk, do anything

I just saw a bee

we just saw a bee
that is how we know.

Do the bee walk and strut your thing,
do the bee walk, flap your wings
do the bee walk, do anything

I just saw a ladybug

we just saw a ladybug
that is how we know.

Do the ladybug walk and strut your thing,
do the ladybug walk, flap your wings
do the ladybug walk, do anything

I just saw a butterfly

we just saw a butterfly
that is how we know.

Do the butterfly walk and strut your thing,
do the butterfly walk, flap your wings
do the butterfly walk, do anything

I just saw a frog

we just saw a frog
that is how we know.

Do the frog jump and strut your thing,
do the frog jump, badda bing
do the frog jump, do anything

SŁOWNICTWO DO PIOSENKI:

bliu birdBLUE BIRD

LADYBUGLADYBUG

BEEBEE

BUTTERFLYBUTTERFLY

FROGFROG

SPRING  SPRING

zapamiętaj nazwy zwierząt, jakie wystąpiły w piosence, nazwę aktualnej pory roku (spring- wiosna)
tańcz w rytm piosenki,  naśladując te zwierzęta, jak na filmie

ZABAWY UTRWALAJĄCE SŁOWNICTWO Z PIOSENKI:

1. Wskazywanie obrazka
Rodzic rozmieszcza ilustracje zwierząt występujących w tekście piosenki w różnych miejscach pokoju. Podczas słuchania nagrania piosenki dziecko podchodzi do tego obrazka, o którym jest mowa w danym momencie i wskazuje ilustrację ręką, jednocześnie głośno wypowiada słowo.

Na początku osłuchiwania się z piosenką rodzic pokazuje ilustrację( ILUSTRACJE DO ZABAWY)

2. Gra memory
Rodzic wspólnie z dzieckiem przygotowuje po 2 obrazki z każdym zwierzęciem z piosenki, wycina je tworząc karty do gry w memory. Pomieszane karty rozkłada na stole lub dywanie obrazkiem do dołu. Zadaniem dziecka jest odszukać parę takich samych obrazków. WAŻNE: za każdym razem, gdy dziecko odkrywa jeden obrazek- nazywa go po angielsku.
(MEMORY)
Jeśli dziecko nie znajdzie pary- odkłada obrazki w to samo miejsce. Jeśli znajdzie- zabiera parę.
Kolejnej pary szuka następna osoba. Wygrywa ten, kto znajdzie najwięcej par.

W drugim tygodniu realizacji tematu (27.04.202- 30.04.2020)

1. Utrwalanie znajomości piosenki "Spring is here", zabawa ruchowa przy piosence
Dziecko pokazuje ruchem zwierzeta, o których jest mowa w piosence

2.Policz , ile- utrwalanie umiejętności liczenia do 10
Rodzic rozkłada na dywanie większą ilość obrazków i mówi "Find all blue birds" (znajdź wszystkie niebieskie ptaszki). Gdy dziecko wykona polecenie- liczy (po angielsku) ile tych ilustracji znalazło. Ilość obrazków uzależniamy od umiejętności liczenia dziecka (dzieci młodsze- do 5, starsze- do 10, zdolne dzieci mogą liczyć więcej).

3. Powtórzenie zabaw z poprzedniego tygodnia.